Laserowy druk

Drukarki laserowe to przykład drukarek, które wykorzystują do druku światło lasera lub światło diod LED. Zainstalowany w takiej drukarce bęben światłoczuły, zostaje naelektryzowany tak, by naniósł odpowiednią ilość tonera na powierzchnię, która ma być zadrukowana. Ta technologia wydruku jest powszechnie stosowana od ponad 25 lat. Jednak trudno jest opisać dokładnie, w jaki sposób działają drukarki laserowe.

PODSTAWOWE ZASADY PRACY DRUKARKI LASEROWEJ

Drukarka laserowa kolorowa z drtusz.pl

Druk w drukarce laserowej zaczyna się od iskry. Wystarczy odpowiednie naelektryzowanie, by spowodować drukowanie jakiejś treści. Iskra to tak jakby odpowiedni klej dla tonera, którego głównym komponentem jest fotoreceptor. Fotoreceptor ma formę rolki i nazywany jest powszechnie bębnem. Opisany bęben jest wykonany z materiału wysoko foto przewodzącego. Jego rozładowanie dzieje się pod wpływem fotonów światła.
Bęben w drukarce obraca się, drukarka zaczyna emitować, w jego kierunku, małą wiązkę lasera, w celu rozładowania określonych punktów.

Te właśnie punkty przyjmują ujemny ładunek elektryczny co powoduje, że laser zaczyna „rysować” treść podaną do pamięci drukarki. Następnie na naniesiony rysunek, drukarka dostarcza toner, który jest naładowany dodatnio. Powoduje to, że proszek przykleja się do powierzchni, która wcześniej została nakreślona przez laser.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Drukarki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz